O mnie

Zwą mnie Anksem :)

Fotografia pociągała mnie właściwie od zawsze – chciałam uwieczniać na zdjęciach ważne dla mnie chwile, ponieważ z biegiem lat bledną w pamięci. Odkąd na osiemnastkę dostałam swoją pierwszą „małpkę”, fotografie właściwie stały się formą mojego pamiętnika. Mam nadzieję, że nie zaginą w czeluściach dysków ani nie wyparują z płyt CD :)

Wszystko zmieniło się w połowie 2010 roku, kiedy w moim życiu pojawiła się lustrzanka. Szybko zorientowałam się, że to jest właśnie TO. I to specyficzne TO cały czas nie odpuszcza. I choć jestem raczej na początku drogi, to wciąż mam sporo energii do nauki.

Fotografia mnie odpręża, uczy koncentracji – nie lubię „strzelać” bez zastanowienia ani bić się o kadry. Cenię sobie kameralną atmosferę i możliwość skupienia.

Najbardziej lubię reportaże i portrety, zwłaszcza te z ukrycia, kiedy nikt nie pozuje, nie stresuje się na widok obiektywu.
W fotografii portretowej wyznaję zasadę, że nie ma ludzi brzydkich. Każdy ma jakiś „lepszy profil”, swoje silne strony, które idealnie współgrają z tymi słabszymi i są prawdziwe. Moim zadaniem jest je dostrzec i wyciągnąć na powierzchnię. Podobno mi się udaje – ktoś powiedział, że ludzie na moich zdjęciach wyglądają lepiej niż w rzeczywistości – i wcale nie jest to zasługa Photoshopa tylko ich wnętrza :)

Powoli i nieśmiało przymierzam się też do fotografii analogowej.

Prywatnie jestem świeżą absolwentką prawa i community managerem w Fanpoincie. Więcej o mnie można przeczytać na mojej stronie.

 

Flickr

Next »

Archiwum